#
+48 888 915 596

Teraz już wiadomo jak zorganizować piknik dla dzieci.

Zdjęcie główne artykułu

Jak zorganizować piknik dla dzieci.

Piknik dla dzieci i rodziców to oczywiście nie lada wyzwanie. Trzeba bowiem zadbać o wiele elementów, aby piknik był udany. W tym artykule podpowiemy, jak zorganizować imprezę dla dzieci, która będzie na pewno mile wspominana przez maluchy.

1. Dobór odpowiedniego miejsca.

Pierwszym krokiem aby piknik dla dzieci był udany to wybór stosownego miejsca. Możesz zorganizować przyjęcie w ogrodzie jeśli macie dużo miejsca, lub grupa dzieci nie jest zbyt duża. Jeśli natomiast ma to być piknik firmowy gdzie będzie znacznie więcej dzieci to warto pokusić się o wynajem terenu na taką imprezę. Można także skorzystać z bezpłatnych miejsc na organizację pikniku, jak miejsce nad jeziorem, w dużym parku itp.

Dziś chciałbym podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami, które pomogą Wam zorganizować niezapomniany piknik dla rodzin i dzieci. Oto kilka pomysłów, które sprawią, że ten dzień będzie pełen radości i zabawy dla wszystkich uczestników!

Ważne jest, aby znaleźć miejsce z odpowiednią ilością przestrzeni, gdzie dzieci będą mogły swobodnie biegać i bawić się. Upewnij się również, że w wybranym miejscu są dostępne toalety i bezpieczne miejsca do grillowania, jeżeli planujecie grilla 🙂

2. Zadbaj o atrakcje dla najmłodszych.

Atrakcje to podstawa takiego pikniku dla dzieci. Możesz pokusić się też o wynajem animatora lub zorganizować zabawy i konkursy samodzielnie jeśli nie zamierzasz odpoczywać w tym czasie 🙂 Jeśli jednak rodzice mają odpoczywać to w tych sytuacjach niestety trzeba zamówić animatorów, którzy sprawnie zajmą się dziećmi.

 

Na piknik dla dzieci: Wynajem dmuchańca.

 

Zawsze olbrzymim zainteresowaniem cieszą się dmuchańce jak dmuchana zjeżdżalnia, czy dmuchany zamek do skakania. Także jeżeli dysponuje się miejscem i budżetem to warto skorzystać z tej atrakcji. Dzięki niej dzieci na pewno będą dobrze się bawiły.

Należy też wtedy dbać o bezpieczeństwo dzieci, więc dobrze jest zamówić dmuchańca z osobą do dbania o bezpieczną zabawę dzieci. Może być to właśnie zamówiony animator, lub animatorka.

 

Na piknik dla dzieci: Bańki mydlane XXl, czyli pokaz olbrzymich baniek.

 

Pokazy baniek mydlanych to widowisko połączone z zabawą, która wciąga nie tylko dzieci, lecz i dorosłych. Duże bańki mydlane są tak piękne, a ich tworzenie jest bardzo intrygujące dlatego też każdy chce spróbować swoich sił.

Kiedy nam się udaje i zrobiliśmy ogromną bańkę to jesteśmy tym bardzo podekscytowani, gdyż nie na co dzień takie rzeczy robimy 🙂

Na piknik dla dzieci: Malowanie buziek.

 

Malowanie twarzy dzieci w różnego rodzaju wzory to zawsze wyśmienita zabawa dla dzieci, a nawet i dorosłych.

Oczywiście warto zamówić animatorkę, która zna się na malowaniu twarzy nie od dziś i potrafi naprawdę ładnie malować dzieciom buzie.

U nas mamy właśnie takie osoby, które malują po prostu rewelacyjnie.

Na piknik dla dzieci: Skręcane balony.

 

Skręcanie balonów to atrakcja choć znana tyle lat to jednak nie tracąca na zainteresowaniu wśród najmłodszych.

Skręcane z balonów kreacje to wyśmienita zabawa dla dzieci. Dzieci zwykle proszą o jakieś konkretne zwierzątko, kwiatka, czy miecz.

Można u nas zamówić też osoby, takie jak prawdziwi artyści balonowi, którzy tworzą z balonów duże i skomplikowane w wykonaniu figury, którymi zachwycają dzieci.

 

3. Przygotuj smaczne jedzenie

Smaczne jedzenie to klucz do serc każdego dziecka no i każdego dorosłego. Przygotuj przekąski, lub nawet coś na porządny posiłek, owoce i ew. słodycze, które będą smakować najmłodszym i rodzicom.

Niektórzy uwielbiają grillowanie, więc jeśli piknik ma miejsce tam gdzie można grillować to wszyscy fani grilla będą zadowoleni. Oczywiście jeśli wszyscy dorośli są zapracowani i chcą odpocząć można wtedy skorzystać z firm cateringowych.

4. Gry zręcznościowe.

Organizacja pikniku dla rodzin z dziećmi to wspaniały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Podczas takiego pikniku można przyjemnie spędzić czas z bliskimi i zacieśnić więzi rodzinne i koleżeńskie.

Na pikniku można pograć w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona, czy inne gry zręcznościowe, których nie brakuje. Niektórzy z Was pewnie mają wszystko co potrzeba w swoim przydomowym garażu.

Można też skorzystać i wynająć różnego rodzaju sprzęt do zabaw i rywalizacji. Także i taki posiadamy w ofercie.

Nie zapomnij również o odpowiednim przygotowaniu terenu piknikowego – warto zadbać o wygodne siedzenia i stoliki, koce itp, oraz zapewnić odpowiednią ilość worków na śmieci, gdyż jak wszyscy wiemy należy po sobie sprzątać 🙂

Piknik to również doskonała okazja do integracji z innymi rodzinami – warto zaprosić sąsiadów lub przyjaciół i razem zorganizować piknik.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w organizacji udanego pikniku dla rodzin z dziećmi!

5. Podsumowanie

Oczywiście wiemy, że organizacja pikniku dla rodzin z dziećmi to nie lada wyzwanie Jest to także doskonała okazja, aby zapewnić wszystkim w tym i najmłodszym niezapomniane chwile i wspaniałą zabawę.

Pamiętaj o kilku ważnych sprawach.

Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom pikniku. Upewnij się, że miejsce jest odpowiednio zabezpieczone, że nie ma niebezpiecznych przedmiotów, jak np szkło, czy niebezpieczne gałęzie, gdzie dzieci mogłyby się potknąć.

W upalne dni należy oczywiście pamiętać o regularnym piciu, aby uniknąć odwodnienia podczas upalnego dnia. Chyba dla każdego najważniejsze w organizacji pikniku dla rodzin i dzieci jest stworzenie przyjaznej i miłej atmosfery.

Aby tak było warto być elastycznym i otwartym na pomysły innych uczestników, a wtedy na pewno wszyscy będą zadowoleni! Nie należy zbyt mocno za wszelką cenę chcieć postawić na swoje, by wszystko było po naszemu, gdyż to może powodować niemiłe i niepotrzebne nieporozumienia.

I najważniejsze! Pamiętaj o nas kiedy potrzebujesz wynająć animatorów, sprzęt typu dmuchańce i inne atrakcje na piknik.

Warto zobaczyć i poczytać także: https://arteventy.com/2023/08/09/na-czym-polegaja-udane-urodziny-dziecka/